parallax background
 

Eğitimler


Müzikle ilgili hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmak istiyorum.

Klasik Gitar Eğitimi


Klasik Gitar naylon tellerden oluşan, sesi kendi gövdesinden çıkan İspanyol mey şeyli bir enstrümandır. Dünyanın her yerinde çok yaygın kullanılır.

Klasik Gitar eğitimine, oturma şekli, gitarı doğru tutuş, daha sonra Sağ elin Apoyando tekniğini öğrenmeyle (i,m – m,a ve i,a parmaklarını bütün tellerde çalıştırma) başlarız. Daha sonra Sol elin gitarın 7. perdesinden başlayarak 1. perdeye kadar parmaklarımızı güçlendirme ve aralarını açma şeklinde devam ederiz. Bütün bu çalışmaları Apoyando tekniğini kullanarak yaparız. Apoyando tekniği, özellikle Flamenko eserlerinde solo bir melodiyi kuvvetli, hızlı ve rahat çalmayı sağlar. Sadece Flamenko eserlerinde değil istediğiniz bir şarkının melodisinde, çalacağınız doğaçlama bir melodide, bir parçanın giriş solosunda v.b ve hızlı ve kuvvetli bir şekilde kullanabilirsiniz. Daha sonra sırada Tirando tekniği var. Bu teknik dünyada çok yoğun ve çok yaygın kullanılır. Hemen hemen her türlü parçalarda (Klasik, Flamenko, Caz, Rock gibi) ve Arpej tekniğiyle çalınabilecek her türlü eserlerde kullanılır. Bu iki teknik bütün gitar eğitimiz boyunca bize eşlik edecektir. O yüzden Apoyando ve Tirando tekniklerini çok önemsiyorum ve sizlere de en iyi şekilde kazandırma çalışıyorum.

Elektro Gitar Eğitimi


Elektro Gitar, çelik tellerden oluşan manyetik bir enstrümandır. Sesi bir amfi aracılığıyla çıkar. Bu enstrüman daha çok Rock, Blues ve Pop eserlerinde kullanılır. Elektro Gitar hakkında daha geniş bilgiyi sayfamda inceleyebilirsiniz.

Sağ elimizin Pena tekniğini kazanması için çalışmalar yapılır. Penayı doğru tutuştan başlayıp, teller üzerinde nasıl doğru bir teknikle kullanacağımızı öğreniriz. Pena, Elektro gitarın vazgeçilmez bir partneridir. Onu en iyi şekilde kullanmamız gerekmektedir. Elektro gitar daha çok solo bir enstrüman olarak kullanıldığı için, pena olmazsa olmazıdır.
Daha sonra eğitimimizi süsleyecek teknikler şunlardır:

. Alternate Picking
. Hammer-on ve Pull-off teknikleri
. Speed Picking
. Bend
. Slide
. Tremolo
. Tapping