Sadi Yücebaş
Sadi Yücebaş 1992 yılından bu yana gitar dersleri vermektedir.
HABERLER / DUYURULAR

   RAVI COLTRANE QUARTET
16 Mayıs 2014 20:00

RAVI COLTRANE saksofon
DAVID VIRELLES piyano
JONATHAN BLAKE davul
DEZRON DOUGLAS kontrbas

Babası efsanevi saksofoncu John Coltrane'in izinden giderek daha şimdiden adını altın harflerle caz tarihine yazdıran Ravi Coltrane sezonun son caz konserini taçlandırıyor. Saksofoncu, band lideri, besteci, prodüktör ve bağımsız plak şirketinin kurucusu olarak etkileyici ve çok yönlü bir kariyer süren Coltrane, yıldız isimlerin albümlerinde otuzdan fazla kez çalıp kendini ispatladıktan sonra 1997'de lider olarak ilk albümü Moving Pictures’ı çıkardı. Bu albüm ile caz severlerde kuvvetli bir ilk izlenim bırakan Coltrane, günümüzün en yeniliğe açık caz müzisyenlerinden ve doğaçlamacılarından biri haline geldi. Deneyimli saksofoncu müzikal yolların ayrıldığı ve kesiştiği doğaçlama bir kuartet düzenlemesi yarattığı son albümü Spirit Fiction ile dinleyicisini büyülemeye devam ediyor
   VİYANA ODA ORKESTRASI & STEFAN VLADAR & VALENTINA LISITSA
13 Mayıs 2014 20:00

STEFAN VLADAR şef
VALENTINA LISITSA piyano

W. A. Mozart "Cosi fan tutte"den Uvertür KV 588, Re Majör
W. A. Mozart Piyano Konçertosu No. 20, KV 466, Re minör
P. I. Çaykovski Yaylılar için Elegy, Sol Majör
L. v. Beethoven Senfoni No. 4, Op. 60, Si bemol Majör

Kariyerine 2007'de Youtube'a koyduğu bir Rahmaninof kaydıyla kıvılcım veren ve o tarihten beri 56 milyon tıklama ve 90,000 abonesi ile klasik müziğin ilk "Youtube starı" olan Valentina Lisitsa sezonun son klasik etkinliğine damgasını vuruyor. Eşine rastlanmayan bu internet başarısını Avrupa, Amerika, Güney Amerika ve Asya'yı kapsayan global konser kariyerine dönüştüren Ukraynalı virtüöze kurulduğu 1946'dan bu yana Carlo Zecchi, Yehudi Menuhin ve Sándor Végh gibi önemli isimlerin yönetiminde pek çok başarılı proje ve konsere imza atan Viyana Oda Orkestrası eşlik edecek. Kendi jenerasyonunun en parlak ve çok yönlü müzisyenlerinden Avusturyalı şef ve piyanist Stefan Vladar yönetiminde sahne alacak olan orkestra bugün Avusturya'nın önde gelen senfonik toplulukları arasında gösteriliyor.
   AYO
10 Mayıs 2014 20:00

2006 yılında çıkardığı Joyful albümü ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan folk-soul şarkıcısı Ayo Avrupa’nın en büyük pop yıldızlarından biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 40 ülkede bir buçuk milyon kopya satan Joyful albümünün Fransa’da çift Platin, Almanya ve Polonya’da Platin, İsviçre, İtalya ve Yunanistan’da Altın statüsü kazanması bunun en somut göstergesi. 2008’de albümü için EBBA Ödülüne layık görülen Ayo aynı yıl çıkardığı ikinci albümü Gravity At Last ile de Fransız listelerinde birinci sıraya oturarak başarısını perçinledi. Nijeryalı bir babadan ve Çingene bir anneden dünyaya gelen güzel sanatçı ailesinin müzik geleneğini özümsemenin yanı sıra müziğinde Amerikan soulu, reggae ve Afrobeat gibi türlerden esinleniyor. Son albümü Ticket To The World ile içtenlik ve zarafet dolu yepyeni 16 yeni parçaya hayat veren Ayo bu sezon dünya müziği kuşağının son konserinde sizlerle birlikte olacak.

   PALOMA SAN BASILIO
25 Nisan 2014 20:00

Dünya müziği kuşağının Nisan ayındaki konuğu İspanyol müziğinin çınarlarından Paloma San Basilio. Müzik kariyerine 1975 yılında ilk albümü Sombras ile adım atan Paloma, 3 yıl sonra Bebu Silvetti'nin Secretos adlı parçasıyla İspanya listelerinde hızlı bir şekilde zirveye yükseldi. İsveç’te düzenlenen 1985 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Juan Carlos Calderón’un La fiesta terminó adlı şarkısını seslendiren İspanyol sanatçı, Eurovision tarihinde ülkesini en iyi temsil eden şarkıcılardan biri olarak kabul ediliyor. Plácido Domingo ve José Carreras gibi sanatçılarla gerçekleştirdiği düetlerle uluslararası arenada ses getiren usta şarkıcı İspanyol müziğindeki üstün başarılarından dolayı 2006 yılında Latin Grammy Ödülü’ne layık görüldü. 40 yıla yaklaşan müzik kariyerinde 30’u aşkın albüm ortaya koyan Paloma 80’lerin sonunda parlak yeteneğini oyunculuğa da çevirmiş, 2 yıl süren bir dünya turnesini kapsayan Evita müzikalinde başrolde oynayarak defalarca ayakta alkışlanmıştı.

   BAVYERA RADYO ODA ORKESTRASI & PATRICIA KOPATCHINSKAJA
17 Nisan 2014 20:00

PATRICIA KOPATCHINSKAJA
keman
FUENSANTA “LA MONETA” Flamenko

W. A. Mozart Keman Konçertosu No. 4, KV 218, Re Majör
M. Sotelo “Luz sobre lienzo” üzerine Keman, Yaylılar ve Flamenko Dansçı için yeni düzenlenmiş eser
A. Piazzolla Buenos Aires'in Dört Mevsimi

İş Sanat'ta bir dünya prömiyeri... 2010 BBC Müzik Dergisi Ödülü’ne layık görüldüğü Beethoven Keman Konçertosu yorumuyla geçtiğimiz sezon İş Sanat seyircisinin kalbini fetheden Patricia Kopatchinskaja yenilikçi çizgisi ve derin ifade yeteneğiyle uluslararası arenada kendine hayran bıraktırmaya devam ediyor. Moldova’nın yükselen yıldızı 2002 yılında Uluslararası Szeryng Yarışması'nı kazanırken aynı yıl prestijli Credit Suisse Group Young Artist Ödülü’nün de sahibi oldu. Barok ve klasik eserlerden çağdaş başyapıtlara uzanan zengin bir repertuara ve seslendirdiği tüm yapıtlara ayrı bir değer katan bir yaratıcılığa sahip genç kemancıya homojen ve gür yaylı tonuyla tanınan ve bugün Münih'in müzik hayatının önemli bir parçası olan Bavyera Radyo Oda Orkestrası eşlik edecek. İspanyol besteci Mauricio Sotelo’nun “Luz sobre lienzo” (Light on Canvas) isimli yeni eserinin dünya prömiyerinin gerçekleştirileceği konserde Flamenko’nun genç yıldızı Fuensanta "La Moneta" Kopatchinskaja ile gecede aynı sahneyi paylaşıyor.
   JACK DEJOHNETTE & JOE LOVANO & ESPERANZA SPALDING & LEO GENOVESE
09 Nisan 2014 20:00

JACK DEJOHNETTE davul
JOE LOVANO saksofon
ESPERANZA SPALDING kontrbas
LEO GENOVESE piyano

The Spring Quartet

Gezegenin en saygı duyulan davulcuları arasında yer alan Jack DeJohnette, New York Times'ın "caz müzik tarihindeki en büyük müzisyenlerden biri" diyerek övgüyle bahsettiği Grammy ödüllü saksofoncu Joe Lovano ve 2011'in en iyi çıkış yapan genç starı basçı, vokalist, besteci Esperanza Spalding... Sadece cazın değil, modern müziğin coşkun tarihini araştıran herhangi biri kayıt, performans veya işbirliklerinde bu üç efsane ismin bağlantılı olmadığı önemli bir ismi bulmakta zorlanır. Arjantinli muhteşem piyanist Leo Genovese'nin de dahil olduğu DeJohnette, Levano ve Spalding'in ortak yürüttükleri bu çok nesilli modern proje caz dilini başlangıç noktasından geleceğine uzanan doğrusal bir çizgide ortaya koymasıyla muazzam bir gösteri niteliği taşıyor.
   MACARİSTAN ULUSAL FİLARMONİ ORKESTRASI & ZOLTAN KOCSIS & BAIBA SKRIDE
01 Nisan 2014 20:00

ZOLTÁN KOCSIS şef
BAIBA SKRIDE keman

L. v. Beethoven Keman Konçertosu Op. 61, Re Majör

A. Dvorak Senfoni No. 9, Op. 95, Mi minör

Macaristan Ulusal Filarmoni Orkestrası iki muhteşem konserle Nisan ayında İş Sanat’ta! 1997 yılından beri Zoltán Kocsis’in baş müzik direktörlüğünü sürdürdüğü topluluk ilk konserinde 2001 Queen Elisabeth Yarışması birincisi yetenekli kemancı Baiba Skride. Dengeli ve kristalimsi üst tonları ve şarkı söylercesine kullandığı orta tonları, akıcı yay tekniği ve seslendirdiği eserlere tüm ihtişamıyla kattığı müzikal tutkusu sayesinde Baiba Skride günümüzün en parlak keman yorumcularından biri olarak tanınıyor. Skride çok az kişinin sahip olduğu enstrümanıyla doğrudan konuşma becerisi ve büyüleyici sahne varlığıyla dinleyenleri kendine hayran bıraktırıyor. Ayakta alkışlanan performanslarıyla seçkin müzik merkezlerinin aranan yıldızlarından biri haline gelen Letonyalı kemancı prestijli orkestralarla verdiği konserlerle de adından sıkça söz ettiriyor.

1 2 3. . . 12 13
Anasayfa | Biyografi | Hakkında Ne Dediler ? | Fotoğraflar | Videolar | Notalar | Yazılar | Haberler | İletişim
Sadi Yücebaş © 2012
designed by deniz demirdöven